W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Otwarcie mieszkania zakończone uratowaniem życia

02.03.2021

Do dwóch otwarć mieszkań strażacy zostali wezwani ostatniej doby, gdzie w środku znajdowały się osoby potrzebujące pomocy.

Czerwony ciężki wóz strażacki, na pierwszym planie drzwi kierowcy samochodu z logo Państwowej Straży Pożarnej oraz Miasta Żory dalej żaluzje skrytek sprzętowych samochodu

Wczoraj w samo południe do tutejszego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o starszej kobiecie na którą przewróciła się szafa i nie może wstać. Po przyjeżdzie na miejsce zdarzenia okazało się, że potrzebne jest wyważenie drzwi wejściowych. Po wejściu do mieszkania strażacy podnieśli szafę, a następnie pomogli przetransportować 87-latkę do karetki pogotowia.

Do drugiego podobnego zdarzenia doszło dziś przed godziną 5:00 rano, gdzie sąsiad zgłosił, że 80-letni mężczyzna, którego wcześniej słyszał, teraz nie reaguje na pukanie do drzwi  oraz jego wezwania. Po wejściu do mieszkania okazało się, że starszy pan siedzi na krześle, ale jest bez kontaktu. Obecny na miejscu zespół ratownictwa medycznego zdecydował o przewiezieniu mężczyzny do szpitala.