W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar trawy na os. Gwarków i przy ulicy Kościuszki

12.04.2021

Do dwóch niegroźnych w skutkach pożarów traw doszło w miniony weekend w Żorach. W obu przypadkach zadziałali mieszkańcy.

Dwaj strażacy gaszą pożar trawy na nieużytkach. W prawej części zdjęcia płonąca wysoka trawa, w lewej części strażacy z gaszący wodą. W oddali suche, wysokie drzewa.

Dzięki mieszkańcom Żor niegroźne w skutkach okazały się dwa pożary traw, jeden w minioną sobotę przy ulicy Kościuszki w Żorach, a drugi w niedzielę na os. Gwarków. Do momentu przyjazdu strażaków pierwszy z pożarów był już ugaszony, a drugi częściowo przygaszony. Dzięki temu spaleniu uległo tylko 12 oraz 20 metrów kwadratowych traw na nieużytkach. Nie mniej jednak w obu przypadkach przyczyną powstania pożaru było zaprószenie ognia bądź podpalenie.


Przypominamy, że wypalanie traw i nieużytków jest nie tylko niebezpieczne, ale też niedozwolone.
Wypalanie traw może skończyć się tragicznie!

W przypadku zauważenia pożaru należy natychmiast zadzwonić pod numer 998 lub 112
 
Państwowa Straż Pożarna prowadzi kampanię „STOP POŻAROM TRAW”, która ma na celu zmniejszenie liczby pożarów traw oraz podniesienie świadomości ludzi w zakresie zagrożeń związanych z podpalaniem nieużytków.

Opracowanie: KM PSP Żory

Zdjęcie: kpt. Piotr Zwarycz KP PSP w Tarnowskich Górach