W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nasza publikacja “Zabawy w programowanie offline” na kanale Mamy Lamy

Na zdjęciu widzimy dwie kobity czytające publikacje "Zabawy w programowanie offline".

Kwietniowy materiał o programowaniu już w zakładce “wideo o programowaniu”. W tym filmie, na kanale Mama Lama – kanale dla wszystkich mam – zobaczycie naszą publikację “Zabawy w programowanie offline”.

Programowanie to kluczowa kompetencja XXI wieku! Jak zadbać o to, aby dzieci od najmłodszych lat zdobywały umiejętności w tym zakresie? Sposób jest bardzo prosty – wspólna nauka przez zabawę! Kiedy można zacząć uczyć dziecko programowania? Jaki sprzęt jest potrzebny? I przede wszystkim – jak to zrobić? Odpowiedź na te i inne ważne pytania znajdziecie w publikacji “Zabawy w programowanie offline”, przygotowanej przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz Państwowy Instytut Badawczy NASK. A u nas na kanale wyczekujcie więcej filmów w tym temacie! 🙂 – piszą Ola i Ania – dwie mamy, które prowadzą kanał Mama Lama.

Materiał został przygotowany w ramach projektu „Kampanie edukacyjno- -informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”, współfinansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014–2020. Projekt jest realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK.

Wideo