W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Informacje dla uczniów

31.08.2020

Tylko wspólnymi siłami pokonamy koronawirusa. Najlepszą bronią w tej walce jest nasze odpowiedzialne zachowanie i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Pamiętajcie o nich również na szkolnych korytarzach, w salach lekcyjnych, bibliotece czy na stołówce. To również od Ciebie zależy, czy wirus będzie rozprzestrzeniał się dalej!

Książki, kredki

Szkoła zamknięta dla koronawirusa

Tak jak w innych miejscach publicznych, tak i w szkołach musimy przestrzegać pewnych zasad. Dzięki wspólnym odpowiedzialnym działaniom możemy zamknąć szkołę dla koronawirusa. O czym musicie pamiętać po powrocie do szkoły?

  • Źle się czujesz? Zostań w domu

Jeżeli masz gorączkę, kaszel lub inne objawy choroby – nie idź do szkoły i zostań w domu. Poczułeś się źle w trakcie lekcji lub na przerwie? Koniecznie poinformuj o tym nauczyciela.

  • Myj i dezynfekuj ręce

Pamiętaj o dezynfekowaniu i myciu rąk. Nie dotykaj nosa, oczu i ust.

  • Zachowaj bezpieczną odległość

Aby chronić siebie i innych w miarę możliwości zachowuj bezpieczną odległość od koleżanek, kolegów czy nauczycieli. Żeby było to możliwe, dyrektor Twojej szkoły może wprowadzić różne godziny przerw lub zajęć na boisku. Jeżeli na korytarzu lub w innym miejscu oprócz Ciebie przebywa dużo innych osób – zakryj usta i nos.

  • Nie podawaj ręki na powitanie

Tymczasowo zrezygnuj z podawania ręki na powitanie swoim koleżankom i kolegom – uśmiech i miłe słowo zdecydowanie wystarczą!

  • Nie pożyczaj!

Używaj swoich podręczników i przyborów - staraj się ich nie pożyczać od innych osób.

Lekcje w szkole czy może w domu?

Ze względu na pandemię koronawirusa może zdarzyć się, że stacjonarne zajęcia w Twojej szkole zostaną tymczasowo zawieszone.

W takiej sytuacji, podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym, możliwe jest kształcenie na odległość. Uczniowie zostaną w domach, a lekcje będą odbywać się z wykorzystaniem internetu lub w inny sposób ustalony przez Twojego nauczyciela wspólnie z dyrektorem szkoły. Możliwy jest też wariant mieszany – czyli prowadzenie zajęć naprzemiennie np. tydzień stacjonarnie – w klasach, tydzień zdalnie – w domach.

Nowe zasady na plakatach – pobierz i wydrukuj

Kilka najważniejszych zasad i zaleceń dla uczniów, ale i dla rodziców zebraliśmy i umieściliśmy na plakatach. Plakaty dostępne są na dole strony – zachęcamy do pobrania!

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Materiały

Plakat - bezpieczny powrót do szkoły - rodzice
Bezpieczny​_powrót​_do​_szkoły​_-​_rodzice.jpg 2.84MB
Plakat - bezpieczny powrót do szkoły - uczniowie
Bezpieczny​_powrót​_do​_szkoły​_-​_uczniowie.jpg 3.20MB