W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Braniewo. Ćwiczenia strażaków - wyciek kwasu solnego w zakładzie produkcji piwa. ”Browarny Incydent 2021”.

10.09.2021

cysterna z substancja niebezpieczna stoi na zakładzie produkcyjnym.

W piątek, 10 września kilkanaście minut po godz. 09:00 strażacy alarmowo udali się na teren braniewskiego browaru. Strażacy Państwowej Straży Pożarnej z Braniewa, Wojskowej Straży Pożarnej oraz członkowie nieetatowej grupy ratowniczej działającej w braniewskim browarze wzięli udział w ćwiczeniach na terenie zakładu produkcji piwa w Braniewie.  Zadaniem służb było prowadzenie działań ratowniczych związanych z likwidacją wycieku kwasu solnego ze zbiornika magazynowego oraz instalacji przesyłowej. Do zdarzenia doszło w trakcie rozładunku medium niebezpiecznego z autocysterny. Dźwięk syreny alarmowej znajdującej się na budynku browaru uświadomił dla pracowników, że doszło do zagrożenia i niezbędna jest ewakuacja wszystkich osób.

Wsparcie działań zapewnili pracownicy zakładu, którzy jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych rozpoczęli ewakuację pracowników, ocenę skali zagrożenia oraz sprawdzenie czy nikt nie został ranny. Pracownicy wchodzący w skład grupy ratowniczej pierwsi rozpoczęli działania z wykorzystaniem sprzętu dedykowanego do likwidacji powstałych zagrożeń. Po dojeździe na miejsce emisji medium działania ratownicze przejęli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w BrBrowarny Incydent 2021aniewie.

Głównym celem ćwiczeń było zwrócenie uwagi na zagrożenia oraz skuteczne wykorzystanie kadry braniewskiego zakładu produkcji piwa do likwidacji powstałego zagrożenie. Pracownicy zakładu posiadają największą wiedzę na temat firmy oraz rozmieszczenia instalacji przesyłowych, ciągów komunikacyjnych czy też substancji niebezpiecznych znajdujących się na terenie browaru.

Browarny Incydent 2021

Najwięcej pracy mieli strażacy, których głównym zadaniem było dotarcie do osób poszkodowanych i ewakuacja na zewnątrz. Jedna z osób poszkodowanych znajdowała się na sąsiednim zbiorniku i wymagała ewakuacji z wykorzystaniem pojazdu specjalnego.

Zdjęcia (7)