W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wypadek na DK 39 w pobliżu Małujowic

07.01.2021

W dniu 7 stycznia o godzinie 12:25 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Brzegu wpłynęło zgłoszenie o wypadku z udziałem samochodu ciężarowego oraz samochodu osobowego na DK 39 w pobliżu miejscowości Małujowice.

Wypadek z udziałem samochodu osobowego na DK 39 w Małujowicach

Do zdarzenia Dyżurny SK KP w Brzegu zadysponował 2 zastępy z JRG Brzeg wraz z dowódcą jednostki oraz 1 zastęp OSP Łukowice Brzeskie.


Po przybyciu na miejsce zdarzenia w wyniku przeprowadzonego rozpoznania wstępnego stwierdzono, że samochód osobowy (Opel Corsa) zderzył się z samochodem ciężarowym (Volvo). Pojazdy znajdują się na drodze w odległości około 100 metrów od siebie. Mężczyzna podróżujący Oplem znajduje się w pojeździe, nie ma możliwości samodzielnego opuszczenia pojazdu.. Kierowca Volvo nie odniósł obrażeń, nie uskarża się na żadne dolegliwości. Zespół ratownictwa medycznego na miejscu.

Działania zastępów polegały na:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
- sprawieniu sprzętu hydraulicznego i wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej,
- odłączeniu akumulatorów w obu pojazdach,
- zakręceniu zaworu instalacji LPG znajdującej się w samochodzie osobowym,
- wydobyciu osoby poszkodowanej z pojazdu na noszach typu deska na mocy decyzji lekarza,
- ułożeniu piany ciężkiej wokół oberwanego zbiornika z paliwem z ciągnika siodłowego.

Po przebadaniu przez lekarza osoba poszkodowana została przetransportowana przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala.


Opracowanie: mł.asp. Zagórski Marek