W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wypadek z udziałem samochodu ciężarowego na autostradzie A4 w pobliżu miejscowości Wierzbnik

14.09.2021

W dniu 13 września 2021 r. o godzinie 15:19 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu wpłynęło zgłoszenie o wypadku z udziałem samochodu ciężarowego do którego doszło na 199 km autostrady A4 (kierunek Wrocław).

Wypadek z udziałem samochodu ciężarowego na autostradzie A4 w pobliżu miejscowości Wierzbnik

Do zdarzenia Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu zadysponował 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Brzegu, 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Grodkowie oraz 2 zastępy OSP z  Wierzbnika oraz Jankowic Wielkich.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia w wyniku przeprowadzonego rozpoznania wstępnego stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu ciężarowego Mercedes z samochodem Renault, który w chwili zderzenia zaparkowany był na pasie awaryjnym. Kierowca samochodu ciężarowego znajduje się poza pojazdem i nie wymaga udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. W samochodzie zaparkowanym na pasie awarayjnym w momencie zderzenia nie było żadnych osób.

Działania zastępów polegały na:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
- odłączeniu akumulatorów w pojazdach,
- przeszukaniu terenu działań.

Po pełnym rozpoznaniu stwierdzono, że osoby podróżujące Renault w chwili uderzenia w ich auto przez samochód ciężarowy, wykonywały prace pielęgnacyjne na pasie zieleni (koszenie trawy) i dlatego nikt nie doznał urazu.

 

Opracowanie: mł. asp. Marek Zagórski

Zdjęcie: KP PSP Brzeg