W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wypadek z udziałem samochodu ciężarowego na DW 401 w miejscowości Wojsław

20.07.2021

W dniu 19 lipca 2021 r. o godzinie 10:26 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu wpłynęło zgłoszenie o wypadku z udziałem samochodu ciężarowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej 401 w pobliżu miejscowości Wojsław.

Wypadek z udziałem samochodu ciężarowego na DW 401 w miejscowości Wojsław

Do zdarzenia Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu zadysponował 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Grodkowie, 2 zastępy z  Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Brzegu oraz 2 zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Bąkowa oraz Tarnowa Grodkowskiego. 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia w wyniku przeprowadzonego rozpoznania wstępnego stwierdzono, że samochód ciężarowy z naczepą, przewożący żwir, leży na boku w poprzek drogi wojewódzkiej 401. Pojazdem podróżował tylko kierowca, znajduje się na zewnątrz pojazdu i nie wymaga udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. Z uszkodzonego pojazdu wycieka paliwo ze zbiornika.

Działania zastępów polegały na:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
- odłączeniu akumulatorów,
- ograniczeniu wycieku oleju napędowego poprzez zebranie go do wanienek i beczki,
- kierowaniu ruchem poprzez objazd przez miejscowość Wojsław,
- usunięciu pojazdu z naczepą na pas awaryjny przy użyciu SCRt MEGA-CITY,
- zmyciu pozostałości żwiru z jezdni. 

Przewożony ładunek w postaci żwiru został zebrany z jezdni i załadowany na podobny samochód ciężarowy przy użyciu ładowarki.

 

Opracowanie: mł. asp. Marek Zagórski

Zdjęcie: KP PSP Brzeg

Zdjęcia (3)