W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wypadek śmiertelny w miejscowości Janów

08.09.2021

W dniu 7 września 2021 r. o godzinie 18:42 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu wpłynęło zgłoszenie o wypadku z udziałem samochodu osobowego do którego doszło w miejscowości Janów.

Wypadek z udziałem samochodu osobowego w miejscowości Janów

Do zdarzenia Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu zadysponował 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Brzegu oraz 1 zastęp OSP Olszanka.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia w wyniku przeprowadzonego rozpoznania wstępnego stwierdzono, że pojazd znajduje się poza jezdnią i uderzył lewą stroną w murowany wjazd na posesję. Pojazdem tym podróżowały łącznie 3 osoby i wszystkie te osoby wymagają udzielenia im kwalifikowanej pierwszej pomocy. Jedna osoba poszkodowana znajduje się poza pojazdem, 2 osoby poszkodowane znajdują się w pojeździe.

Działania zastępów polegały na:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
- odłączeniu akumulatora w pojeździe,
- ewakuowaniu z pojazdu 2 osób poszkodowanych i przekazaniu ich dla zespołu ratownictwa medycznego,
- zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR.

W wyniku tego zdarzenia śmierć poniosła jedna osoba.
Pozostałe 2 osoby poszkodowane zostały przetransportowane przez zespół ratownictwa medycznego oraz lotnicze pogotowie ratunkowe do szpitala.

 

Opracowanie: mł. asp. Marek Zagórski

Zdjęcie: KP PSP Brzeg