W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ćwiczenia LAS 2021 w powiecie brzozowskim

06.09.2021

Kolorowe zdjęcie wykonane w przestrzeni otwartej w dzień. Przedstawia wielu umundurowanych strażaków na zbiórce w dwuszeregu, ubraniach ochronnych i w koszulkach z krótkim rękawem
z czapkami na głowach, na tle ustawionych czerwonych pojazdów ratowniczo-gaśniczych. Strażacy i pojazdy stoją na drodze a w ich kierunku przemawia stojący naprzeciw umundurowany
strażak Państwowej Straży Pożarnej. W tle widoczne drzewa, częściowo małe zabudowania a obok przemawiającego po prawej stronie stoją inne osoby umundurowane i cywilne biorące udział w ćwiczeniach.

25 sierpnia 2021 r. miały miejsce wspólne ćwiczenia Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KP PSP w Brzozowie z jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Brzozów. Miejscem zaplanowanych ćwiczeń był kompleks leśny w Starej Wsi należący do Nadleśnictwa Brzozów. Strażacy doskonalili umiejętności dostarczania wody na duże odległości w systemie mieszanym. Celem głównym ćwiczeń było podanie dwóch skutecznych prądów gaśniczych wody na umowny pożar lasu. Lokalizacja miejsca ćwiczeń umożliwiała budowę punktu czerpania wody ze zbiornika otwartego oraz wymagała wykonania długiej linii głównej, dostarczającej wodę do odległych linii gaśniczych. Dodatkowym celem ćwiczeń było zapoznanie strażaków z możliwymi źródłami czerpania wody i drogami dojazdowymi w tej części kompleksu leśnego.

W ćwiczeniach uczestniczył jeden zastęp ratowniczo-gaśniczy i pojazdy operacyjne z KP PSP w Brzozowie oraz zastępy OSP z terenu Gminy Brzozów tj.: Zmiennica, Przysietnica, Humniska, Grabownica Starzeńska, Górki, Turze Pole, Stara Wieś i Brzozów. Łącznie w ćwiczeniach wzięło udział 51 ratowników.

Opracowanie: kpt. Wojciech Sobolak, KP PSP w Brzozowie
Zdjęcia: mł. bryg. Bogdan Biedka,  KP PSP w Brzozowie

Zdjęcia (7)