W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pomoc strażaków w akcji szczepień

25.02.2021

Kolorowe zdjęcie przedstawia na pierwszym planie, po lewej, część przednią czerwonego samochodu lekkiego Ochotniczej Straży Pożarnej z napisem Straż. Na środkowym planie widoczne dwie postacie umundurowanych na czarno strażaków z napisami na plecach Straż, podtrzymujących rękami za plecy starsza osobę pośrodku nich, pomagających wejść do budynku przez drzwi z napisem Punkt Szczepień. Na zdjęciu widoczny w wielu miejscach śnieg.

W ramach ogólnopolskiej akcji szczepień przeciw COVID-19, strażacy z terenu powiatu brzozowskiego kontynuują pomoc w dotarciu do punktów szczepień osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie. Strażacy pomagają w transporcie przy współpracy z punktami szczepień oraz jednostkami samorządu terytorialnego. Jednostki OSP z terenu powiatu brzozowskiego i Komenda Powiatowa PSP w Brzozowie, są w gotowości do udzielania takiej pomocy a kilka z nich już pomagało seniorom w tej akcji.

Do 25 lutego br. druhowie z kilku jednostek OSP w powiecie brzozowskim i strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Brzozowie udzielili już bezpośredniej pomocy 102 osobom starszym, w dojściu do gabinetów realizujących szczepienia. Zapewnili również transport zastępczy do punktów szczepień przeciw COVID-19 dla 38 seniorów. Pierwsze jednostki, które udzieliły pomocy seniorom to: OSP Dydnia, OSP Witryłów, OSP Grabownica Starzeńska, KP PSP Brzozów, OSP Jasienica Rosielna i OSP Blizne.

Przypominamy, że pod numerem 989 można uzyskać dostęp do bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.
Wyznaczeni we wszystkich gminach koordynatorzy do spraw organizacji transportu, udzielają informacji o szczegółach tej możliwej pomocy. Poniżej lista z kontaktami telefonicznymi koordynatorów gminnych tej akcji.
•    UG Brzozów:  667 947 236 (MOPS).
•    UG Domaradz:  13 43 47042.
•    UG Dydnia:  697 977 159
•    UG Haczów: 459 589 959
•    UG Jasienica Rosielna:  511 407 346 (GOPS).
•    UG Nozdrzec: 13 43 98020 wew. 55.
Opracował: mł. bryg. Bogdan Biedka, KP PSP w Brzozowie
Zdjęcia: mł. bryg. Jacek Kędra, OSP Dydnia, OSP Witryłów, OSP Grabownica Starzeńska

Zdjęcia (8)