W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar budynku mieszkalnego w Dydni

27.05.2021

Kolorowa fotografia przedstawia na głównym planie widok narożnika budynku mieszkalnego. Budynek na podmurówce koloru ceglanego, ściany obłożone brązową deską szalunkową. Widoczna część narożna dachu, z elementami deskowania. Do budynku przystawiona trzy przęsłowa drabina aluminiowa. Widoczne opalenia obicia ściany nad wypalonym, pustym oknie. Na ścianie budynku, przy jego narożniku biała skrzynka z przyłączami elektrycznymi. Po prawej stronie częściowo widoczne postacie kilku strażaków w jasnych ubraniach bojowych i czerwonych hełmach, jeden wskazuje ręką i patrzy na budynek. Pod oknem przepalone kawałki desek. U góry w lewym narożniku fotografii widoczna zielona gałąź drzewa.

21 maja 2021 r. o godzinie 17.46 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Brzozowie otrzymało zgłoszenie o pożarze drewnianego budynku mieszkalnego w Dydni, pow. brzozowski. Do pożaru zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KP PSP z Brzozowa i kilka jednostek OSP.

Akcję ratowniczo - gaśniczą rozpoczęły jako pierwsze 2 zastępy OSP Dydnia, następnie do akcji dołączyły 2 zastępy z JRG Brzozów oraz OSP Jabłonka, Witryłów, Niebocko i Krzywe. Ratownicy pomogli w ewakuacji mężczyzny z budynku przez okno i równocześnie podali dwa prądy wody w natarciu na palący się dom. Na miejsce zdarzenia przybył Zespół Ratownictwa Medycznego, który zabrał jedną poszkodowaną osobę do szpitala. Do ugaszenia poddasza wykorzystano dodatkową trzecią linię gaśniczą a wodę do pożaru dowożono z pobliskiego cieku wodnego. Na zakończenie działań gaśniczych sprawdzono obiekt przy pomocy kamery termowizyjnej.

Działania ratowniczo-gaśnicze trwały blisko 3 godz. a brało w nich udział 9 zastępów straży pożarnej: JRG KP PSP Brzozów – 3 zastępy, OSP Dydnia – 2 zastępy, Witryłów, Jabłonka, Niebocko i Krzywe – po 1 zastępie. Łącznie 38 strażaków.

Opracowanie: kpt. Wojciech Sobolak, KP PSP w Brzozowie

Zdjęcia: asp. sztab. Oktawian Bujacz, KP PSP w Brzozowie

Zdjęcia (3)