W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zakończenie szkolenia podstawowego OSP

11.10.2021

Kolorowe zdjęcie wykonane w przestrzeni otwartej w dzień. Przedstawia wielu umundurowanych strażaków na zbiórce w dwuszeregu, na utwardzonym placu, w ubraniach bojowych z hełmami w rękach. Po prawej stronie stoi kilku strażaków w ubraniach dowódczo-sztabowych. W tle widoczne czerwone samochody strażackie a w oddali widoczne częściowo budynki i drzewa.

9 października 2021 r. zakończyło się szkolenie podstawowe dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych, w którym uczestniczyli druhowie z 20 jednostek OSP z terenu powiatu brzozowskiego. Organizatorem tego kursu, rozpoczętego 2 lipca br. była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie.
W ramach całego cyklu szkolenia słuchacze uzyskali przeszkolenie wstępne BHP, następnie indywidualnie opanowali materiał teoretyczny  metodą e-learning w oparciu o platformę edukacyjną. Po pozytywnym zdaniu egzaminu teoretycznego przystąpili do kilkunastu zajęć praktycznych. W tym czasie wszyscy słuchacze przeszli praktyczny test w komorze dymowej w KM PSP w Krośnie. Proces szkolenia kursantów został zakończony egzaminem praktycznym przy remizie OSP w Starej Wsi. Szkolenie  ukończyło 32 strażaków, którym gratulujemy uzyskania kwalifikacji niezbędnych do udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych.  
Opracowanie:  mł. bryg. Bogdan Biedka,  KP PSP w Brzozowie
Zdjęcia: mł. bryg. Marek kołodziej, mł. bryg. Bogdan Biedka

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}