W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zakończenie Szkolenia Podstawowego Strażaka Ratownika OSP

29.10.2025

Kolorowa fotografia wykonana wieczorem przy sztucznym oświetleniu na placu remizy OSP Stara Wieś. Przestawia strażaków OSP w ubraniach specjalnych z hełmami trzymającymi zaświadczenia o ukończeniu szkolenia podstawowego OSP. Z boku w strojach służbowych stoją instruktorzy oraz Komendant Powiatowy PSP. W tle samochód pożarniczy.

27 października 2025 roku na placu jednostki OSP Stara Wieś egzaminem praktycznym zakończono Szkolenie Podstawowe Strażaka Ratownika Ochotniczych Straży Pożarnych. Szkolenie dedykowane było dla gmin: Brzozów, Dydnia i Domaradz, a realizowano go według programu szkolenia podstawowego strażaka ratownika Ochotniczych Straży Pożarnych z dnia 21 września 2023 roku. Egzamin ukończyło 31 druhów, w tym 14 z jednostek włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz 17 druhów z jednostek spoza KSRG. Szkolenie trwało od 8 września do 27 października br. i prowadzone było w oparciu o infrastrukturę KP PSP w Brzozowie, remizę i plac przy remizie OSP Stara Wieś oraz teren firmy Auto - Złom „Ryzo” w Jasienicy Rosielnej. Szkolenie realizowali funkcjonariusze JRG i KP PSP w Brzozowie przy współpracy i pomocy wielu osób, za którą serdecznie dziękujemy. 
Wszystkim absolwentom gratulujemy i życzymy bezpiecznej służby.
Opracowanie: st. kpt. Wojciech Sobolak/KP PSP w Brzozowie
Zdjęcia: st. kpt. Maciej Białas/KP PSP w Brzozowie

 

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}