W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

2 MAJA DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

02.05.2021

2 MAJA DZIEŃ FLAGI

W dniu 2 maja 2021 roku na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie przeprowadzono uroczysty apel z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

W ten szczególny sposób funkcjonariusze KP PSP w Jarocinie uczcili to patriotyczne święto wszystkich Polaków. W uroczystości udział wzięli: bryg. Tomasz Krawczyk - komendant powiatowy PSP w Jarocinie oraz funkcjonariusze zmian służbowych.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej to święto państwowe skupiające uwagę na symbolach państwowości polskiej. Biało-czerwone barwy to symbol patriotycznych wartości, jednoczących wszystkich Polaków
i łączących tradycje ze współczesnością. Święto obchodzone jest corocznie w Polsce od 2004 roku. Symboliczne wywieszenie flagi państwowej ma na celu propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.

Zdjęcia (3)