W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ćwiczenia w lesie

19.05.2021

Widok na teren lasu. Między drzewami czterech strażaków u umundurowaniu specjalnym ćwiczący gaszenie pożaru w lesie.

W dniu 19 maja br. w ramach doskonalenia zawodowego na terenie Nadleśnictwa Bystrzyca Kłodzka odbyły się ćwiczenia, które zakładały gaszenie pożaru lasu w leśnictwie Spalona Dolna. Ćwiczenia odbyły się na świeżym powietrzu z zachowaniem reżimu sanitarnego, w których udział wzięła zmiana służbowa nr 1 z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Bystrzycy Kłodzkiej, jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Wilkanowa, Międzylesia i Idzikowa oraz przedstawiciele Nadleśnictwa Bystrzyca Kłodzka. Podczas ćwiczeń sprawdzono praktyczne umiejętności strażaków z zakresu przepompowywania i przetłaczania wody na dalekie odległości.

Ćwiczenia wizytował Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku bryg. Rafał Chorzewski wraz ze swoim zastępcą st. bryg. Tomaszem Szyszką.

 

tekst i zdjęcia: st. kpt. Bartosz Zdęga

Zdjęcia (6)