W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ćwiczenia w Nadleśnictwie Lądek-Zdrój

25.06.2021

Strażacy w trakcie ćwiczeń. Na pierwszym planie droga leśna. Po lewej stronie strażacy pompują wodę ze zbiornika wodnego . Po prawej stronie siedzący na quadzie i obserwujący pompowanie wody strażak. W tle las..

W dniu 25 czerwca 2021 roku odbyły się  w ramach doskonalenia zawodowego ćwiczenia  na terenie Nadleśnictwa Lądek-Zdrój. Zakładały one gaszenie pożaru lasu na granicy leśnictw Bielice Górne i Nowy Gierałtów.

Ćwiczenia odbyły się na świeżym powietrzu z zachowaniem reżimu sanitarnego. Udział wzięła zmiana służbowa nr 2 z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Bystrzycy Kłodzkiej oraz jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych ze Stronia Śląskiego, Lądka-Zdroju i Starego Gierałtowa. W ćwiczeniach uczestniczył również przedstawiciel Nadleśnictwa Lądek-Zdrój.

Podczas ćwiczeń sprawdzono praktyczne umiejętności strażaków z zakresu dostarczania wody na dalekie odległości.

 

tekst i zdjęcia: st. kpt. Bartosz Zdęga

Zdjęcia (7)