W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ćwiczenia w Nadleśnictwie Międzylesie

24.09.2021

Las. Między drzewami stoi pojazd ratowniczo-gaśniczy .

W dniu 24.09.2021 roku odbyły się w ramach doskonalenia zawodowego ćwiczenia na terenie Nadleśnictwa Międzylesie. Zakładały one gaszenie pożaru terenów leśnych na granicy leśnictw Różanka oraz Lesica.

Scenariusz ćwiczeń zakładał gaszenie pożaru drzewostanu oraz dogaszanie pojedynczych ognisk pożaru, które rozprzestrzeniły się na ściółkę leśną.  W celu zapewnienia ciągłości podawania wody, zbudowane zostały dwie magistrale wodne z węży W-75. Miejsce pożaru oddalone było od punktu czerpania wody około 600 metrów. Dodatkowymi epizodami podczas ćwiczeń były: usunięcie powalonego drzewa blokującego przejazd samochodom pożarniczym, pomoc służbie leśnej w udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu pracownikowi nadleśnictwa, który został pogryziony przez dzikie pszczoły, likwidację zagrożenia wynikającego z agresywnie zachowujących się owadów.

W ćwiczeniach udział brali: zmiana służbowa nr 3 z JRG Bystrzyca Kłodzka oraz ochotnicze straże pożarne z Domaszkowa, Międzylesia, Goworowa, Roztok.

 

Tekst: mł. kpt. Łukasz Wrona
Zdjęcia: Karol Okupski, Mariusz Kępa

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}