W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dzień Flagi Rzeczypospolitej

02.05.2021

Widok na plac Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kłodzku. Uroczysta zbiórka funkcjonariuszy. W tle otwarte bramy garażowe z samochodami ratowniczo-gaśniczymi.

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 2 maja br. w Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych Państwowej Straży Pożarnej z terenu powiatu kłodzkiego odbyły się uroczyste zmiany służby, w trakcie których miało miejsce podniesienie flagi państwowej.

Dzień Flagi Państwowej jako święto państwowe, ustanowiony został w dniu 20 lutego 2004 r. W ramach tego święta co roku w kraju odbywają się różnego rodzaju imprezy okolicznościowe mające na celu uhonorowanie tego symbolu państwowego jak również przypominające szczytne karty historii Polski.

Obok licznych imprez w ostatnich latach powszechne stało się również noszenie w tym dniu kokardy narodowej. Zwyczaj ten spopularyzował prezydent Lech Kaczyński i kontynuowany jest on do dnia dzisiejszego przez kolejnych prezydentów, tj. Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudę.

 

 

Tekst: mł. bryg. Marcin Kosiński
Foto: st. ogn. Paweł Hytel

Zdjęcia (5)