W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nowe wyposażenie JRG PSP w Bystrzycy Kłodzkiej

12.05.2021

Widok na plac jednostki JRG PSP w Bystrzycy Kłodzkiej. Po lewej stronie w szeregu stoi sześciu strażaków w umundurowaniu specjalnym. Po środku widok na rozłożony basen strażacki koloru czerwonego. Przed nim stoi dowódca JRG w Bystrzycy Kłodzkiej. Po prawe stronie Komendant Powiatowy PSP w Kłodzku w umundurowaniu wyjściowym. Obok w szeregu stoi sześciu zaproszonych gości.

W dniu 11 maja br. na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Bystrzycy Kłodzkiej odbył się uroczysty apel z okazji przekazania nowego sprzętu ratowniczego Jednostce, którym jest zbiornik wodny o pojemności 13 m3, ufundowany wspólnie przez Urząd Miasta i Gminy Bystrzyca Kłodzka oraz Nadleśnictwo Bystrzyca Kłodzka. W uroczystości, która odbyła się na świeżym powietrzu z zachowaniem reżimu sanitarnego udział wzięli:

  • bryg. Rafał Chorzewski - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku,
  • st. bryg. Tomasz Szyszka - Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku,
  • Renata Surma - Burmistrz Miasta i Gminy Bystrzyca Kłodzka,
  • Kazimierz Śpiewak - Nadleśniczy Nadleśnictwa Bystrzyca Kłodzka,
  • Maciej Kruk -  Kierownik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta i Gminy Bystrzyca Kłodzka.

Podczas apelu Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku wyróżnił funkcjonariusza Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Bystrzycy Kłodzkiej st. str. Tomasza Adamowa, który w dniu 26 stycznia br. w miejscowości Długopole-Zdrój, w czasie wolnym od służby, udzielał kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyźnie leżącemu na chodniku bez zachowanych parametrów życiowych.

Słowa podziękowania od Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku usłyszeli również ogn. w st. spocz. Robert Jadwisińczak wraz z synem Aleksandrem, którzy bezinteresownie zaangażowali się w transport prywatnym pojazdem sprzętu ratowniczo-gaśniczego do działań, w miejsce trudno dostępne dla dużych gabarytowo samochodów pożarniczych, czym pomogli jednostkom ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu kłodzkiego przy pożarze pustostanu, który miał miejsce 3 kwietnia br. w miejscowości Stara Łomnica.

W ostatnim czasie w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Bystrzycy Kłodzkiej powstały również dwa nowe pomieszczenia z przeznaczeniem do dezynfekcji sprzętu medycznego oraz konserwacji sprzętu ochrony układu oddechowego. Pomieszczenia te zostały wyremontowane ze środków własnych Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku. Ponadto Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu ze środków przeznaczonych na walkę z pandemią COVID-19 doposażyła pomieszczenia w stoły, szafki i półki ze stali nierdzewnej. Swoją cegiełkę w wyposażenie pomieszczeń dołożył również Urząd Miasta i Gminy w Lądku-Zdroju, dzięki któremu w pomieszczeniach znalazły się środki do dezynfekcji sprzętu medycznego, zgrzewarka i rękawy foliowe służące do pakowania umytych masek do aparatów powietrznych używanych na co dzień przez strażaków przy działaniach ratowniczych. 

Ponadto Urząd Miasta w Stroniu Śląskim doposażył Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą Państwowej Straży Pożarnej w Bystrzycy Kłodzkiej w drobny, ale jakże potrzebny sprzęt jakim jest bosak dielektryczny, dwie pary rękawic elektroizolacyjnych oraz śrubę lodową.

Każda tego typu inicjatywa wpływa na polepszenie warunków pełnienia służby przez strażaków, ich bezpieczeństwo oraz przyczynia się do skuteczniejszego prowadzenia przez nich działań, za co serdecznie dziękujemy.

 

tekst: st. kpt. Bartosz Zdęga
zdjęcia: st. kpt. Bartosz Zdęga, UM w Stroniu Śląskim

Zdjęcia (5)