W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar w miejscowości Duszniki-Zdrój

19.04.2021

Widok pomieszczenia zniszczonego w wyniku pożaru.

W dniu 19 kwietnia br. o godz. 533 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku wpłynęła informacja o pożarze lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym w miejscowości Duszniki-Zdrój przy ul. Zdrojowej. Do zdarzenia niezwłocznie zadysponowano łącznie 11 zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej (JOP) z terenu powiatu kłodzkiego, w tym w pierwszej fazie zdarzenia za pośrednictwem Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu również zastęp z Republiki Czeskiej (zawrócony z trasy po dojeździe i zlokalizowaniu pożaru przez pierwsze jednostki ochrony przeciwpożarowej).

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów JOP stwierdzono, iż pierwszym podmiotem ratowniczym, który przybył na miejsce zdarzenia był Zespół Ratownictwa Medycznego z Dusznik-Zdroju, który ewakuował lokatorkę z palącego się mieszkania, przebadał Ją a następnie przetransportował do Specjalistycznego Centrum Medycznego im. Jana Pawła II S.A. w Polanicy-Zdroju. Ponadto przed przybyciem JOP samodzielnie z budynku ewakuowało się pięć osób.

Działania JOP polegały przede wszystkim na ugaszeniu palącego się lokalu mieszkalnego oraz ewakuacji pozostałych lokatorów z budynku. W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległ lokal mieszkalny wraz z jego wyposażeniem. Prawdopodobną przyczyną pożaru było pozostawienie włączonej lampki nocnej znajdującej się przy łóżku.

Poniżej przedstawiamy kilka zasad jakimi należy kierować w chwili wystąpienia pożaru w mieszkaniu, jak również jak jemu zapobiec: https://www.gov.pl/web/kppsp-mogilno/pozar-mieszkania-a-zaczadzenie

 

Tekst i zdjęcia: mł. bryg. Marcin Kosiński

Zdjęcia (4)