W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji w „Zespole Opieki Zdrowotnej” w Kłodzku przy ul. Szpitalnej 1a

30.09.2021

Widok na teren przy szpitalu. Strażacy ćwiczą ewakuację pacjentów szpitala.

Realizując obowiązek określony w § 17 Rozporządzenia Ministra Spraw wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. z 2010 r. Nr 109 poz. 719 ze zm.) Dyrekcja „Zespołu Opieki Zdrowotnej” w Kłodzku, w uzgodnieniu z Komendantem Powiatowym Państwowej Staży Pożarnej w Kłodzku w dniu 30 września br. przeprowadziła praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji z jednego z budynków Szpitala, tj. budynku z oddziałami wewnętrznym i kardiologii. W ewakuacji, oprócz pracowników Szpitala brały udział zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku.

Nadrzędnym celem ćwiczeń była weryfikacja obowiązujących na terenie Szpitala sposobów postępowania w chwili wystąpienia pożaru, doskonalenie umiejętności technik ewakuacji, sprawdzenie sposobów alarmowania poszczególnych służb odpowiedzialnych za szeroko pojęte bezpieczeństwo (Państwowa Straż Pożarna, Policja, Straż Miejska), w szczególności w kontekście trwającego aktualnie na terenie województwa dolnośląskiego procesu przełączanie numeru alarmowego 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu (CPR) oraz ich współpracy w czasie prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych.

 

Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Marcin Kosiński

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}