W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

bryg. mgr inż. Rafał BISOWSKI

Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Krapkowicach

Zdjęcie portretowe bryg. Rafała Bisowskiego w mundurze galowym

Rafał BISOWSKI urodził się 5 października 1976r. w Opolu. Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1997 r. jako słuchacz , a następnie kadet Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Po ukończeniu szkoły 17 maja 1999 r. rozpoczął służbę w Szkole Podoficerskiej PSP w Opolu. W następnych latach pełnił służbę na kolejnych stanowiskach służbowych na Stanowisku Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Opolu. Systematycznie podnosił swoje kwalifikacje zawodowe kończąc w 2003 r. studia inżynierskie w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. W 2005 r. ukończył na tej samej uczelni studia magisterskie, a w 2007r. studia podyplomowe w zakresie Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

W latach 2003 – 2019 podczas pełnienia służby na Stanowisku Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego był min. członkiem zespołu wdrażającego informatyczny System Wspomagania Dowodzenia dla jednostek ochrony przeciwpożarowej województwa opolskiego. Podczas dużych akcji ratowniczych, których konsekwencją jest użycie sił i środków PSP i OSP z województwa opolskiego, umiejętnie koordynował działaniami ratowniczymi. Od 1 lipca 2019 r. pełni służbę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach, gdzie jako zastępca komendanta powiatowego PSP nadzoruje sprawy operacyjne, kwatermistrzowsko-techniczne oraz Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą. 

Odznaczony min. Brązowym Medalem za Długoletnia Służbę – 2013 r. , Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej – 2014 r., Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa – 2016 r.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
14.12.2020 13:05 Lucjan Lubaszka
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Lucjan Lubaszka
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
bryg. mgr inż. Rafał BISOWSKI 1.0 14.12.2020 13:05 Lucjan Lubaszka

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP