W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Podziękowania dla strażaków

24.02.2021

Podziękowanie za zaangażowanie strażaków w działaniach poszukiwawczych


W dniach 14 – 15 lutego br. zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Lubaniu, a także z Ochotniczych Straży Pożarnych – Mściszów, Olszyna, Pisarzowice, Henryków, Radostów uczestniczyły w działaniach związanych z poszukiwaniami osoby zaginionej. Działania prowadzono na terenie Lubania i Gminy Olszyna. Ukierunkowano akcję poszukiwawczą na tereny możliwego pobytu osoby zaginionej, jak i na tereny przyległe do rzeki Kwisy. Priorytetem w takich przypadkach jest przede wszystkim szybkość działania ze względu na niską temperaturę – kilkanaście stopni poniżej zera. Działania, prowadzone  wspólnie z policją i strażą graniczną, trwały w sumie prawie 10 godzin. Poszukiwanie było szczególnie trudne w nocy, kiedy strażacy wrócili z parogodzinnej akcji gaszenia budynku w Pisarzowicach.
Policja sprawnie ustaliła, że zaginiona znajdowała się bezpieczna w innym mieście na terenie Niemiec.
W związku z tymi działaniami, na ręce Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu, rodzina zaginionej złożyła podziękowanie za zaangażowanie i wysiłek włożony przez strażaków PSP i OSP powiatu lubańskiego w wielogodzinną akcję poszukiwawczą, prowadzoną w trudnym terenie i w szczególnych warunkach atmosferycznych.

Zdjęcia (1)