W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Sukces strażaka !

Sukces strażaka z Lubania strażak mł. ogn. Jacek Sztuba podczas zawodów w slalomie kajakowym rozgrywanych w dniach 26-29 sierpnia w Krakowie zajął drugie miejsce i zdobył srebrny medal.

Srebro

Zawody w kajakarstwie górskim rozgrywane są w kategoriach wiekowych. Nasz kajakarz startował w kategorii senior. Kajakarstwo górskie, a zwłaszcza slalom, jest sportem wymagającym ogromnej sprawności fizycznej. Polega na pokonaniu slalomem na rzece (naturalnej lub sztucznej) określonej ilości bramek, z których niektóre pokonuje się płynąc pod prąd nurtu rzeki. Konkurencja odbywa się na długości 250 m i różnicy wysokości między startem a metą ok. 3 m. Jest to dyscyplina olimpijska.

Jacek Sztuba od wielu lat bierze czynny udział w zawodach – konkurencja  tzw. kajak – polo. Są to zawody rozgrywane piłką przez dwie przeciwne drużyny, poruszające się w kajakach pojedynczych w zbiorniku wodnym.

Trzeba wspomnieć, że nasz strażak w kajakarstwie górskim jest sędzia okręgowym, a w dyscyplinie kajak-polo sędzią międzynarodowym klasy „C”. Prowadzi treningi przy Ludowo Uczniowskim Klubie Sportowym „Kwisa” w Leśnej.

Gratulujemy zajęcia tak wysokiego miejsca w tej niełatwej dyscyplinie i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia (3)