W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Działania Straży Pożarnych od 05.07.2021 r. do 11.07.2021 r.

12.07.2021

W dniach od 05.07.2021 r. do 11.07.2021 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 71 zdarzeń, w tym 6 pożarów, 59 miejscowych zagrożeń i 6 alarmów fałszywych.

Przewietrzanie budynku po ugaszeniu pożaru

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • Po godz. 20 dnia 06.07.2021 r. na ul. Sportowej w Wielgolesie Duchnowskim, wybuchł pożar w kotłowni budynku mieszkalnego. Dzięki szybkiej reakcji domowników i sąsiadów którzy podjęli próbę ugaszenia pożaru gaśnicami proszkowymi udało się ograniczyć jego rozprzestrzenianie. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu od budynku i przystąpieniu do prowadzenia działań gaśniczych. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono przewietrzania obiektu do sprawdzenia pomieszczeń pod kątem występowania w nich gazów niebezpiecznych w tym tlenu węgla. W działaniach gaśniczych trwających ponad 1 godzinę brał udział 1 zastęp i 5 ratowników PSP, 6 zastępów i 30 ratowników OSP oraz pogotowie ratunkowe.
  • Po godz. 17 dnia 07.07.2021 r. na ul. Warszawskiej w Mińsku Mazowieckim doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych marki: Opel Insygnia, Opel Corsa i Opla Zafira. Wszystkie osoby podróżujące pojazdami wyszły z nich o własnych siłach i w momencie przyjazdu na miejsce służb ratowniczych znajdowały się na chodniku. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i weryfikacja czy podróżujący wymagają pomocy medycznej nikt nie uskarżał się na żadne obrażenia. Ruch pojazdów na pasie drogi w stronę Warszawy był zablokowany. Po dojeździe na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego 2 osoby podróżujące Oplem Corsą zaczęły odczuwać skutki zdarzenia w postaci bólu w szyjnym odcinku kręgosłupa i po przebadaniu zostały zabrane do szpitala w celu wykonania niezbędnych badań. Dalsze działania strażaków ograniczyły się do zabezpieczenia czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję, a po ich zakończeniu na usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających prawie 3 godziny brał udział 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 1 zastęp i 5 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe oraz policja.

Od początku 2021 roku na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 1152 zdarzenia, w tym:

  • 215 pożarów;
  • 833 miejscowe zagrożenia (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 104 alarmy fałszywe.

Zdjęcia (1)