W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Działania Straży Pożarnych od 06.09.2021 r. do 12.09.2021 r.

13.09.2021

W dniach od 06.09.2021 r. do 12.09.2021 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 51 zdarzeń, w tym 5 pożarów, 42 miejscowe zagrożenia i 4 alarmy fałszywe.

Prowadzenie działań gaśniczych drewnianego budynku w porze nocnej

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • Przed godz. 23 dnia 06.09.2021 r. na ul. Elizy Orzeszkowej w Chrośli wybuchł pożar drewnianego budynku gospodarczego zaadaptowanego na budynek mieszkalny. Wszystkie osoby przebywające w budynku opuściły go o własnych siłach przed przyjazdem na miejsce służb i nie wymagały udzielenia im pomocy. Działania strażaków po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu energii elektrycznej jak również gazu, polegały na prowadzeniu działań gaśniczych, które po 20 minutach pozwoliły opanować pożar i przystąpić do jego dogaszania. Następnie przystąpiono do wykonywania niezbędnych prac rozbiórkowych obiektu w celu dotarcia do zarzewi ognia wykrytych przy użyciu kamery termowizyjnej. W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających niespełna trzy godziny prał udział 1 zastęp i 5 ratowników PSP, 5 zastępów i 27 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe i policja.
  • Po godz. 18 w dniu 12.09.2021 r. na drodze serwisowej przy MOP Otrów Kania A2  motocyklista utraci panowanie na motorem i uderzył w znak drogowy. Po przybyciu na miejsce strażaków okazało się, że jest on nieprzytomny i nie daje oznak życia w związku z czym ratownicy przystąpili do udzieleniu mu kwalifikowanej pierwszej pomocy w tym resuscytacji krążeniowo-oddechowej, a następnie przekazali go Zespołowi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego dla którego lądowisko zabezpieczył zastęp z jednostki OSP Brzóze. Niestety pomimo szybkiej interwencji lekarz stwierdził zgon 45 letniego mężczyzny. Dalsze działania strażaków ograniczyły się do zabezpieczenia czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policje i prokuraturę , a po ich zakończeniu na usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. W działania ratowniczych trwających ponad 2 godz. brał udział 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 1 zastęp i 4 ratowników OSP, policja, prokuratura i LPR.

Od początku 2021 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1706 zdarzeń, w tym:

  • 263 pożary;
  • 1307 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 136 alarmów fałszywych.

Zdjęcia (7)