W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Działania Straży Pożarnych od 08.03.2021 r. do 14.03.2021 r.

15.03.2021

W dniach od 08.03.2021 r. do 14.03.2021 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 27 zdarzeń, w tym 6 pożarów, 19 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe.

Dogaszanie pożaru stolarni

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • Po godzinie 17 w dniu 11.03.2021 r. na 514 kilometrze drogi krajowej nr 92 w miejscowości Choszczówka Stojecka, na DK 92 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Skoda Superb i VW Golf IV. Osoby jadące pojazdami opuściły je przed przybyciem na miejsce służb. W wyniku zderzenia poszkodowane zostały dwie osoby w tym 4 letnie dziecko. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym i przekazaniu ich przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przetransportował ich do szpitala. Następnie strażacy zabezpieczali czynności dochodzeniowe prowadzone przez policję, a po ich zakończeniu usunęli z jezdni skutki zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających ponad 3 godzin brał udział 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 2 zastępy i 11 ratowników OSP, policja i pogotowie ratunkowe.
  • Po godzinie 7 w dniu 12.03.2021 r. w Chobocie miał miejsce pożar w budynku stolarni. Doszło do zapalenia się trocin składowanych w suszarni oraz ocieplenia stropu budynku magazynowo-produkcyjnego. Po dojeździe na miejsce strażaków okazało się że pożar jest w fazie rozwoju. W budynku panuje duże zadymienie, a pracownicy opuścili go o własnych siłach przed przybyciem na miejsce służb. Po godzinie działań gaśniczych, pożar udało się opanować i przystąpiono do jego dogaszania i przewietrzania całego budynku. W wyniku Pożaru spaleniu uległo ok. 5m3 trocin, a nadpaleniu uległo wyposażenie hali znajdujące się przy ognisku pożaru. Strażakom udało się uratować pozostałą część obiektu. W działaniach gaśniczych trwających ok 3 godzin brały udział 4 zastępy i 12 ratowników PSP, 5 zastępów i 23 ratowników OSP oraz policja.
  • Ponadto w przedstawianym okresie czasu (dokładnie w dniach 10 i 11 marca) strażacy OSP z powiatu mińskiego czterokrotnie realizowali zadania związane z dowozem seniorów do punktów szczepień przeciwko COVID-19. Z pomocy strażaków w tym okresie skorzystały 4 osoby.

Od początku 2021 roku na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 292 zdarzenia, w tym:

  • 76 pożarów;
  • 181 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 35 alarmów fałszywych.

Zdjęcia (6)