W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Działania Straży Pożarnych od 10.05.2021 r. do 16.05.2021 r.

17.05.2021

W dniach od 10.05.2021 r. do 16.05.2021 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 49 zdarzeń, w tym 11 pożarów, 32 miejscowe zagrożenie i 6 alarmów fałszywych.

Działania dogaszające strażaków OSP

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • Przed godz. 12 w dniu 13.05.2021 r. w Czarnocinie (gm. Dobre) miał miejsce pożar budynku inwentarskiego w którym znajdowały się zwierzęta. W chwili przybycia pierwszych zastępów straży pożarnych pożar był już w pełni rozwinięty i zagrażał sąsiedniemu budynkowi gospodarczemu. Działania strażaków polegały na prowadzeniu działań gaśniczych w natarciu na pożar oraz działań w obronie zagrożonego budynku. Po pół godzinie działań pożar udało się opanować i przystąpiono do jego dogaszania poprzez wykonywanie prac rozbiórkowych w celu dotarcia do zarzewi ognia. W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległ budynek gospodarczy wraz ze zgromadzonymi płodami rolnymi oraz 2 szt. bydła. Strażakom udało się uratować sąsiednie zabudowania. W działaniach ratowniczych trwających prawie 4 godziny brał udział 1 zastęp i 5 ratowników PSP, 4 zastępy i 17 ratowników OSP oraz policja.
  • Po godz. 17 w dniu 16.05.2021 r. na 218 kilometrze drogi krajowej nr 50 w Brzózem doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych którymi łącznie podróżowały 4 osoby. Przed przybyciem na miejsce strażaków uczestnicy zdarzenia opuścili pojazdy o własnych siłach. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym i przekazaniu ich przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przetransportował ich do szpitala. Dalsze działania strażaków polegały na zabezpieczeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję, a po ich zakończeniu na usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających prawie 3 godziny brał udział 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 2 zastępy i 9 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe oraz policja.
  • Ponadto w przedstawianym okresie czasu strażacy OSP z powiatu mińskiego 4-krotnie realizowali zadania związane z dowozem seniorów do punktów szczepień przeciwko COVID-19. Z pomocy strażaków w tym okresie skorzystało 6 osób.

Od początku 2021 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 668 zdarzeń, w tym:

  • 164 pożary;
  • 441 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 63 alarmy fałszywe.

Zdjęcia (2)