W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Działania Straży Pożarnych od 17.05.2021 r. do 23.05.2021 r.

24.05.2021

W dniach od 17.05.2021 r. do 23.05.2021 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 26 zdarzeń, w tym 1 pożar, 23 miejscowe zagrożenie i 2 alarmy fałszywe.

Pojazdy pożarnicze przy pożarze kurnika

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • Przed godz. 18 w dniu 17.05.2021 r. na ul. Warszawskiej w Stojadłach doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym. W zdarzeniu poszkodowany został kierujący motocyklem. Po przybyciu na miejsce strażaków ich działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy, którego następnie przekazano przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Ze względu na urazy jakich doznał poszkodowany na miejsce zadysponowany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, któremu strażacy wyznaczyli i zabezpieczyli lądowisko na jezdni. Po przetransportowaniu poszkodowanego do szpitala działania strażaków polegały na zabezpieczeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję, a po ich zakończeniu na usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających ponad 2 godziny brał udział 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 1 zastęp i 6 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe oraz policja.
  • Po godz. 13 w dniu 19.05.2021 r. na ul. Warszawskiej w Kałuszynie miał miejsce pożar budynku kurnika. Po przybyciu na miejsce strażaków okazało się, że pożarem objęte jest pomieszczenie kotłowni przy kurniku. Po niespełna 20 minutach działań gaśniczych pożar udało się opanować i przystąpiono do jego dogaszania poprzez wyniesienie na zewnątrz obiektu nadpalonych materiałów i ich przelanie wodą, a następnie oddymienie i przewietrzenie całego obiektu oraz sprawdzenie przy użyciu kamery termowizyjnej czy nie występują wewnątrz ukryte ogniska pożaru. W wyniku pożaru spaleniu uległo wyposażenie kotłowni oraz gazami pożarowymi udusiło się 10 kur. Strażakom udało się nie dopuścić do rozprzestrzenienia pożaru na przylegający budynek kurnika. W działaniach gaśniczych trwających prawie 1,5 godziny brał udział 1 zastęp i 5 ratowników PSP, 2 zastępy i 15 ratowników OSP oraz policja.
  • Ponadto w przedstawianym okresie czasu strażacy OSP z powiatu mińskiego 3-krotnie realizowali zadania związane z dowozem seniorów do punktów szczepień przeciwko COVID-19. Z pomocy strażaków w tym okresie skorzystały 4 osoby.

Od początku 2021 roku na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 694 zdarzenia, w tym:

  • 165 pożarów;
  • 464 miejscowe zagrożenia (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 65 alarmów fałszywych.

Zdjęcia (2)