W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Działania Straży Pożarnych od 31.05.2021 r. do 06.06.2021 r.

07.06.2021

W dniach od 31.05.2021 r. do 06.06.2021 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 30 zdarzeń, w tym 7 pożarów, 19 miejscowych zagrożeń i 4 alarmy fałszywe.

Strażacy po ugaszeniu pożaru demontują blachodachówkę.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • Po godz. 15 w dniu 03.06.2021 r. w Mieni miał miejsce pożar licznika elektrycznego w jednorodzinnym budynku mieszkalnym. Po przybyciu na miejsce strażaków okazało się, że pożar rozprzestrzenił się do wnętrza budynku. Działania zastępów straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i po odłączeniu energii elektrycznej w skrzynce przystąpiono do prowadzenia działań gaśniczych wewnątrz budynku. Po 30 minutach akcji pożar udało się opanować i przystąpiono do rozbiórki elementów wyposażenia oraz konstrukcji obiektu w celu dotarcia do zarzewi ogni. W wyniku pożaru spaleniu uległa ścian budynku oraz część dachu. Uratowano pozostałą część obiektu. W działaniach gaśniczych trwających prawie  dwie i pół godziny brał udział 1 zastęp i 5 ratowników PSP, 4 zastępy i 18 ratowników OSP, Pogotowie Energetyczne oraz policja.
  • Przed godz. 8 dnia 05.06.2021 r. na drodze powiatowej w miejscowości Kąty samochód osobowy marki Renautl zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Po przyjeździe na miejsce strażaków okazało się, że kierowca pojazdu opuścił go o własnych siłach i nie wymaga udzielenia pomocy medycznej. Działania jednostki OSP Siennica ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia i usunięcia z jezdni jego skutków. W działaniach ratowniczych trwających godzinę brał udział 1 zastęp i 4 ratowników z OSP oraz policja.
  • Ponadto w przedstawianym okresie czasu strażacy OSP z powiatu mińskiego 2-krotnie realizowali zadania związane z dowozem seniorów do punktów szczepień przeciwko COVID-19. Z pomocy strażaków w tym okresie skorzystały 2 osoby.

 

Od początku 2021 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 751 zdarzeń, w tym:

  • 176 pożarów;
  • 505 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 70 alarmów fałszywych.

Zdjęcia (2)