W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

02.05.2021

Dzień Flagi 02.05.2021

W dniu 2 maja 2021 r, z okazji obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, podczas zmiany służby w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim nastąpiło uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt.

Ta podniosła chwila z pewnością uzmysłowiła nam jak wielką wartością dla Narodu jest flaga – symbol tożsamości i wartości w niej, równie symbolicznie, zawartych. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to święto państwowe obchodzone od 2004 roku. Jego celem jest przede wszystkim rozpowszechnienie wiedzy o polskich symbolach narodowych, rodzimych tradycjach patriotycznych oraz historii naszej ojczyzny. Świętując ten dzień należy przede wszystkim pamiętać, że flaga to narodowy symbol, do którego należy odnosić się z wyjątkowym szacunkiem.

W uroczystości na terenie Komendy Powiatowej PSP w Mińsku Mazowieckim udział wziął Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim, bryg. Krzysztof Komorowski.

Zdjęcia (5)