W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Narodowy spis powszechny

27.04.2021

Od 1 kwietnia 2021 r. do 30 września 2021 r. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Narodowy Spis Ludności

Z dniem 1 kwietnia 2021  rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Obowiązek udziału w spisie dotyczy KAŻDEGO!

Dlatego też i Komenda Powiatowa PSP w Mińsku Mazowieckim włącza się w akcję informacyjną w zakresie narodowego spisu ludności prowadzonym w okresie 01.04.2021 r - 30.09.2021 r.

W tym roku na szczęście nie trzeba umawiać się z rachmistrzem – główną i obowiązkową metodą będzie samospis internetowy. Będzie więc można spisać się wygodnie i bezpiecznie w domu.

Aplikacja spisowa dostępna jest już od  dnia 1 kwietnia b.r. na stronie internetowej https://spis.gov.pl/.

Wprowadzane podczas spisu dane są odpowiednio zabezpieczone i widoczne wyłącznie dla upoważnionych pracowników statystyki publicznej. Informacje o konkretnych osobach nie będą nikomu udostępniane. Gwarantuje to tajemnica statystyczna i groźba konsekwencji prawnych. Do publicznej wiadomości zostaną przekazane jedynie wartości zagregowane mówiące np. o średniej wielkości gospodarstwa domowego w danej gminie.

Spis powszechny to jedyne badanie, gdzie w sposób kompleksowy zbiera się informacje o rodzinach, migracjach, niepełnosprawności, wykształceniu czy warunkach mieszkaniowych. Okazja do tego zdarza się raz na 10 lat.

Więcej informacji znajduje się na stronie https://spis.gov.pl.

Infolinia spisowa: 22 279 99 99 (dostępna od 15 marca)