W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

st. kpt. Tomasz Kosznik

Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim

st. kpt. Tomasz Kosznik

Biografia

Tomasz KOSZNIK urodził się 27 lipca 1986 roku w Starogardzie Gdańskim. Z ochroną przeciwpożarową związany jest od 2006 roku, kiedy to rozpoczął naukę jako podchorąży w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Po ukończeniu Szkoły Głównej Służby Pożarniczej i otrzymaniu pierwszego stopnia oficerskiego rozpoczął z dniem 01.07.2010r. służbę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim na stanowisku dowódcy zastępu.

Będąc w służbie podnosił swoje kwalifikacje zawodowe m. in. uzyskując w 2010 roku uprawnienia specjalisty ds. BHP kończąc studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej oraz w 2013 roku tytuł magistra inżyniera pożarnictwa w Szkole Głównej Służby Pożarniczej.

Przez cały okres służby związany z KP PSP w Mińsku Mazowieckim, gdzie w kolejnych latach awansowany na stanowiska; dowódcy sekcji, zastępcy dowódcy zmiany a od dnia 18 stycznia 2017 roku obejmując stanowisko Zastępcy Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

Jako dowódca poszczególnych szczebli dowodził w wielu akcjach ratowniczo-gaśniczych oraz ukończył kilkanaście szkoleń doskonalących.

Z dniem 1 czerwca 2021 roku został powołany przez Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Mińsku Mazowieckim.