W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zakończenie "Szkolenia DOWÓDCÓW OSP" 18.07.2021 r.

18.07.2021

W dniu 18.07.2021 r. zakończyło się trwające od 10.07.2021 r. „Szkolenie kierujących działaniem ratowniczym dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych”, dla druhów z jednostek: OSP Czarna, OSP Górki, OSP Guzew, OSP Jędrzejnik, OSP Królewiec, OSP Latowicz, OSP Łękawica, OSP Mińsk Mazowiecki, OSP Mistów, OSP Pogorzel, OSP Poręby Nowe, OSP Pustelnik, OSP Wiśniew, OSP Żaków i OSP Zimnowoda.

zdjęcie grupowe absolwentów szkolenia dowódców OSP na sali egzaminacyjnej

Szkolenie zostało przeprowadzone w systemie weekendowym w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim zgodnie z „Zasadami organizacji szkoleń członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych” zatwierdzonymi w dniu 17 listopada 2015 r. przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Celem szkolenia trwającego 36 godz. było przygotowanie członków Ochotniczych Straży Pożarnych do kierowania działaniami ratowniczymi na poziomie interwencyjnym z umiejętnością dokonywania oceny sytuacji i podejmowania decyzji w działaniach ratowniczych oraz prowadzenia szkoleń kształcących nawyki i umiejętności w OSP.

Egzamin przedmiotowego szkolenia pozytywnie ukończyło 24 druhów w tym dwie druhny: jedna z jednostki OSP Pustelnik, a druga z jednostki OSP Pogorzel.

Zdjęcia (6)