W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ćwiczenia taktyczno - bojowe w Firmie BILSTEIN-POLSKA

08.10.2019

Strażacy udzielają pomocy

W dniach 8,9,10 października 2019 r. w Firmie BILSTEIN-POLSKA Spółka z o.o. w Wolbromiu odbyły się ćwiczenia taktyczno bojowe, w których brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Wolbromiu oraz druhowie strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wolbromiu.

Scenariusz ćwiczeń zakładał gaszenie pozorowanego pożaru w magazynie hali produkcyjnej, ewakuację i udzielanie pomocy poszkodowanemu w wyniku pożaru pracownikowi zakładu. Ćwiczenia zorganizowała Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza w Wolbromiu we współpracy  z Firmą BILSTEIN-POLSKA. W ostatnim dniu ćwiczeń przeprowadzona została również próbna ewakuacja wszystkich pracowników zakładu, po której strażacy omówili zasady bezpiecznego postępowania na wypadek pożaru lub innego zagrożenia. 

Głównym celem ćwiczeń było:

  1. Sprawdzenie warunków i możliwości ewakuacji
  2. Doskonalenie prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych w obiektach produkcyjno-magazynowych
  3. Doskonalenie taktyki oraz zasad obsługi i wykorzystania sprzętu
  4. Stosowanie zasad bhp podczas ćwiczeń i działań ratowniczych
  5. Doskonalenie współpracy z jednostką OSP
  6. Sprawdzenie zaopatrzenia wodnego.

Opracował: mł. bryg. Marcin Maciora
Zdjęcia: mł. bryg. Marcin Maciora

Zdjęcia (4)