W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dotacja 5000+ dla jednostek OSP biorących udział w transporcie osób na szczepienie przeciw COVID-19

06.04.2021

Covid19

W dniu 18 marca br. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji zatwierdził dokument pn. „Tryb i zasady dofinansowania ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla jednostek ochotniczych straży pożarnych zaangażowanych w udzielanie pomocy w transporcie osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-COV-2”.

W związku z powyższym Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu informuję, iż jednostki OSP  mogą na dzień dzisiejszy składać w formie papierowej wnioski o przyznanie dotacji, zgodnie z zasadami określonym w/w dokumencie. Ponadto informujemy, że kwota dotacji przyznana jednostce OSP nie może przekraczać 5000 zł.

Dodatkowo wzorem lat ubiegłych jednostka OSP składająca wniosek musi posiadać aktualny KRS oraz własne konto bankowe. Wniosek, o którym mowa powyżej, powinien być podpisany przez osoby z danej jednostki OSP upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu wnioskodawcy zgodnie z KRS.

Wypełnione wnioski wraz z aktualnym odpisem KRS należy dostarczyć do tutejszej komendy w nieprzekraczalnym terminie do dnia 9 kwietnia 2021 r.

 

Opracowanie: Wydział ds. operacyjno-szkoleniowych KP PSP w Olkuszu

 

Materiały

Tryby i zasady udzielania dofinasowania dla OSP Covid19
Tryb​_i​_zasady​_OSP​_COVID19​_.pdf 0.29MB
Wniosek o dofinansowanie dla OSP COVID19
Wniosek​_o​_dofinansowanie​_OSP​_COVID19​_.pdf 0.09MB
Rzeczowy zakres dofinasowania dla OSP COVID19
Zakres​_rzeczowy​_dofinansowania​_OSP​_.pdf 0.13MB