W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

FESTYN NA PUSTYNI BŁĘDOWSKIEJ

21.08.2021

Festyn na pustyni błędowskiej pokaz ratownictwa technicznego

FESTYN NA PUSTYNI BŁĘDOWSKIEJ

W dniu 21 sierpnia 2021  na terenie „Róży Wiatrów” w miejscowości Klucze stowarzyszenie "OTWARCI" w Bydlinie wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kluczach  w ramach otwartego konkursu ofert pn. „Wdzięczni Bohaterom Powstańców Śląskich” zrealizowało projekt pt. „Pamiętamy o przeszłości” na którym odbyły się pokazy służb mundurowych. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Klucze.

W pokazach wziął udział zastęp GCBARt 5/32 z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Olkuszu. Spotkanie miało na celu propagowanie profilaktyki bezpieczeństwa wynikającego z ogólnopolskiego programu „Bezpieczne Wakacje 2021” i „Bezpieczna Droga do szkoły 2021”.

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu wraz z jednostką Wojskowej Straży Pożarnej w Krakowie oraz Kadetami Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie zaprezentowali sprzęt będący na wyposażeniu w/w jednostek oraz pokaz ratownictwa technicznego i medycznego.

W festynie wzięli udział: funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu, strażacy z Wojskowej Straży Pożarnej w Krakowie, funkcjonariusze ze Szkoły Aspirantów PSP W Krakowie, żołnierze z 6 Batabionu Powietrzno-desantowego z Krakowa oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu i komisariatu Policji w Kluczach, Pomoc Drogowa oraz inne podmioty stanowiące atrakcje dla dzieci i młodzieży.

 

 

Opracowanie: mł. asp. Kręgiel Dawid,  mł. asp. Knap Radosław

Zdjęcia:  dzięki uprzejmości: Marka Orkisza ( FlyMaro) https://www.facebook.com/FlyMaro-104473218264425

Zdjęcia (5)