W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Monitorowanie sytuacji powodziowej na terenie powiatu olkuskiego

19.02.2021

Samochód pozarniczy w tle ciek wodny

W związku z poleceniem Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej i aktualną sytuacją pogodową w dniu 19 lutego 2021 r. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu dokonali oceny sytuacji dotyczącej zagrożenia powodziowego na terenie powiatu olkuskiego wizytując miejsca gdzie zlokalizowane są zbiorniki, rzeki i cieki wodne. Dodatkowo nawiązano kontakt z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego w celu omówienia bieżącej sytuacji zwracając uwagę na możliwość wystąpienia ewentualnego zagrożenia i ciągłe monitorowanie sytuacji.  W gminie Wolbrom i Trzyciąż zmagazynowane są worki na piasek w ilości kilkutysięcy sztuk oraz piasek. Do wykorzystania w przypadku wystąpienia ewentualnych lokalnych podtopień gmina Wolbrom posiada również przenośne zapory przeciwpowodziowe. Po dokonanej wizji w terenie, główne rzeki w ww. gminach tj. Biała Przemsza, Dłubnia, Szreniawa i Tarnówka oraz zbiorniki Zalew Wolbromski i zbiornik Nerka nie stwarzają zagrożenia.
W działaniach udział brali: Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Olkuszu 
bryg. Michał Polak, Dowódca JRG w Wolbromiu bryg. Marcin Maciora, Dowódca JRG Olkusz mł. bryg. Piotr Pandel, Z-ca Dowódcy JRG Olkusz – st. kpt. Grzegorz Szczepara.

 

 

Opracowanie: bryg. Marcin Maciora / Dowódca JRG w Wolbromiu / Oficer prasowy KP PSP w Olkuszu

Zdjęcia: bryg. Marcin Maciora, mł. bryg. Piotr Pandel

Zdjęcia (4)