W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar budynku stolarni w Gołaczewach

28.05.2021

Pożar stolarni

W dniu 28 maja o godz. 5:20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze stolarni w miejscowości Gołaczewy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów  strażacy zastali następującą sytuację: pożarem objęty budynek gospodarczy z wydzielonym pomieszczeniem stolarni, dym wydobywa się z podbitki dachowej na długości całego obiektu, uzyskano informację od właściciela, że w budynku nie przebywają ludzie. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca pożaru przed dostępem osób postronnych, odłączeniu prądu elektrycznego w obiekcie i podaniu trzech prądów gaśniczych wody w natarciu do wnętrza palącego się budynku. Po ugaszeniu pożaru budynek przewietrzono.

W działaniach gaśniczych uczestniczyły zastępy z Jednostki Ratowniczo -Gaśniczej PSP z Olkusza i Wolbromia oraz zastępy z Ochotniczych Straży 

Pożarnych z Gołaczew i Zarzecza. Na miejsce pożaru przybyła również Policja i Pogotowie Energetyczne.

W wyniku pożaru spaleniu uległo wyposażenie stolarni oraz dach budynku. Przypuszczalną przyczyną powstania pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej.

 

Opracowanie: bryg. Marcin Maciora 
Zdjęcia:  st. ogn. Andrzej Osmęda

Zdjęcia (3)