W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar samochodu ciężarowego

24.03.2021

Ciągnik siodłowy z naczepą, który uległ praktycznie całkowitemu spaleniu. Zarówno z kabiny jak i z naczepy unoszą się kłęby pary po podjętych przez strażaków działaniach gaśniczych.

Kilka minut przed godziną 2:00 doszło do pożaru ciągnika siodłowego z naczepą w okolicy miejscowości Mielno, w gminie Grunwald. Do akacji gaśniczej zadysponowany został samochód ratowniczo-gaśniczy z ostródzkiej JRG oraz samochody gaśnicze z ochotniczych straży pożarnych z Gierzwałdu, Frygnowa i Zybułtowa. Gdy strażacy przybyli na miejsce zdarzenia zestaw ciężarowy objęty był całkowicie pożarem. Ponadto na naczepie znajdowała się maszyna do prac leśnych typu harwester, która także się paliła. Kierowca był poza pojazdem, nie odniósł obrażeń.  Strażacy podali na pożar z dwóch wężowych linii gaśniczych ciężką pianę gaśniczą oraz z kolejnych dwóch wodę. Po kilkunastu minutach pożar został opanowany, a dalsze dogaszanie trwało kolejne 30 minut. Wstępne straty oszacowano na ponad 400 tys. zł.

opracowanie: st. kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia: kpt. Mateusz Pawlaczyk

Zdjęcia (2)