W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Powiat ostrowiecki - Pożar w budynku mieszkalnym

Pożar budynku mieszkalnego w Gromadzicach

Powiat ostrowiecki Pożar w budynku mieszkalnym

4 kwietnia 2021 r. tuż po godzinie 18 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostrowcu Św. wpłynęło zgłoszenie o pożarze w  budynku mieszkalnym w miejscowości Gromadzice gm. Bodzechów. Do zdarzenia natychmiast zadysponowano 5 samochodów ratowniczo-gaśniczych – 15 strażaków. Po przybyciu ratowników na miejsca akcji stwierdzono, że  na parterze w budynku mieszkalnym jednorodzinnym konstrukcji drewnianej pali się wyposażenie wnętrza a ogień przedostaje się na dach. Mieszkaniec obiektu został ewakuowany z budynku przed przybyciem zastępów przez druha z OSP Gromadzice i emerytowanego strażaka, którzy zauważyli pożar i niezwłocznie pospieszyli na pomoc. Mężczyźni bezpiecznie wyprowadzili poszkodowanego na zewnątrz płonącego budynku ratując mu życie.

Działania zadysponowanych sił PSP i OSP polegały w pierwszej kolejności na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu. Następnie po wprowadzeniu strażaków do wnętrza budynku ugaszono pożar i przeszukano wszystkie pomieszczenia nie znajdując nikogo. Nadpalone elementy wyposażenia wyrzucono na zewnątrz budynku i przelano wodą. Cały obiekt przewietrzano przy pomocy wentylatora osiowego oraz sprawdzono miernikiem MX-4 i kamerą termowizyjną nie stwierdzając zagrożenia. Na tym działania zakończono. Akcja trwała prawie 2 godziny.

Podsumowując: Strażakiem jest się całe życie. Dziękujemy za pomoc koledzy !

 

Zdjęcia (2)