W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Fundusze Europejskie

Baner - fundusze europejskie

Państwowa Straż Pożarna wspierana jest przez fundusze unijne. Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, komendy wojewódzkie, jak i komendy powiatowe są beneficjentami różnych programów operacyjnych i pozyskują fundusze unijne na wiele inwestycji. Państwowa Straż Pożarna otrzymuje pieniądze z Funduszy Europejskich na zakup sprzętu, pojazdów i wyposażenia niezbędnego do prowadzenia akcji ratowniczych oraz usprawnienia systemu ratownictwa.

Realizacja projektów wpływa na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców i osób przebywających na terenie Polski. Ponadto, projekty przyczyniają się do poprawy jakości i skuteczności działań ratowniczych, co przekłada się bezpośrednio na zmniejszenie zagrożeń dla zdrowia i życia ludzi oraz ochronę środowiska naturalnego.