W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

POŻAR BUDYNKU GOSPODARCZEGO W KOTOWSKIM

27.03.2021

Zdjęcie przedstawia palący się budynek gospodarczy, stojący w płomieniach. Zdjęcie wykonane na posesji w porze dziennej.

27 marca 2021 roku o godzinie 14:16 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Ostrzeszowie, wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Kotowskie.

Na miejscu zdarzenia zastaliśmy w całości objęty ogniem budynek gospodarczy oraz palące się wnętrze pojedynczego drzewa.
Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przeprowadzonym rozpoznaniu. Strażacy podali trzy prądy gaśnicze wody w natarciu na palący się budynek i drzewo. Działania prowadzono z uwzględnieniem ochrony sąsiadującego budynku mieszkalnego. Po upływie około godziny pożar ugaszono a następnie za pomocą sprzętu burzącego rozebrano zagrożone upadkiem, przewróceniem mury oraz konstrukcję dachu.
Dodatkowo oprócz budynku gospodarczego spaleniu uległ śrutownik, rower, bele słomy, sieczkarnia oraz betoniarka.
Na miejsce zdarzenia zadysponowano 7 zastępów straży pożarnej w sile 30 strażaków.

 

Opracowanie: mł. ogn. Radosław Gatkowski
Zdjęcia: KP PSP Ostrzeszów

Zdjęcia (3)