W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar budynku mieszkalnego w Siedlikowie

11.10.2020

Na zdjęciu na drugim planie widać budynek mieszkalnym, w którym doszło do pożaru. Obiekt w kolorze beżowym. Dach koloru brązowego. W prawej części budynku widać otwarte okno, wewnątrz strażak w ubraniu specjalnym, który wyrzuca przez okno nadpalone elementy wyposażenia. Zdjęcie wykonane z ulicy w porze nocnej. Na pierwszym planie z lewej strony widać przód samochodu gaśniczego z włączonymi światłami. Po prawej stronie tył drugiego samochodu gaśniczego. Między samochodami a obiektem mieszkalnym znajduje się płot w kolorze czarnym i brązowym oraz zielona trawa.

11 października 2020 roku o godzinie 5:28 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie wpłynęło zgłoszenie pożarze budynku jednorodzinnego w miejscowości Siedlików.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że budynek w całości jest zadymiony. Mieszkańcy domu jednorodzinnego znajdowali się poza budynkiem.
Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przeprowadzonym rozpoznaniu ratownicy zabezpieczeni w odpowiedni sprzęt weszli do wnętrza budynku w którym okazało się, że pali się pomieszczenie kuchni. Strażacy natychmiast podali prąd gaśniczy w miejsce pożaru co przyczyniło się do jego ugaszenia.
W trakcie działań przewietrzano pomieszczenia budynku oraz wyniesiono niedopalone elementy w postaci mebli oraz sprzętu AGD I RTV. Po ugaszeniu pożaru oraz dogaszeniu zarzewi ognia, które wskazała kamera termowizyjna, budynek sprawdzono przyrządem pomiarowym, który nie wskazywał stężeń niebezpiecznych.
Straty jakie powstały w wyniku pożaru oszacowano na 100 tysięcy złotych.
Na miejsce zdarzenia zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej w sile 22 strażaków.

Zdjęcia (3)