W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Rozstrzygnięcie rozdania "CZUJKA na straży Twojego bezpieczeństwa"

13.12.2022

Na zdjęciu osoby, które otrzymały czujnik tlenku węgla oraz funkcjonariusze straży pożarnej. Zdjęcie wykonane w garażu strażnicy. W tle wozy strażackie oraz ścianka z napisem "Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie" i logiem Państwowej Straży Pożarnej.

Związku z trwającym sezonem grzewczym zwiększa się liczba zdarzeń dotyczących pożarów sadzy w przewodach kominowych oraz zatruć tlenkiem węgla. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie przy współpracy z Miastem i Gminą Ostrzeszów zorganizowała akcje, która miała na celu zwiększenie świadomości obywateli z zakresu zagrożeń jakie niesie za sobą niewłaściwa eksploatacja urządzeń grzewczych, przewodów kominowych oraz wentylacyjnych.

Podczas spotkania w dniu 12 grudnia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie omówiono wyżej wymienione zagadnienia oraz dokonano uroczystego wręczenia 50 czujek tlenu węgla dla osób z gminy Ostrzeszów, które wzięły udział w akcji rozdania pn. „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”. Taka czujka w mieszkaniach oraz domach jednorodzinnych ma na celu dbanie o nasze bezpieczeństwo, aby ostrzec nas przed zagrożeniem.

Zakup urządzeń został sfinansowany przez Urząd Miasta i Gminy Ostrzeszów, a we wręczeniu wziął udział Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie bryg. Piotr Mazurkiewicz oraz Burmistrz Miasta i Gminy Ostrzeszów Patryk Jędrowiak.

Pamiętajmy, że czad, czyli inaczej tlenek węgla, powstaje w wyniku niecałkowitego spalania paliwa. W temperaturze pokojowej jest to bezbarwny i bezwonny gaz o bardzo silnych właściwościach toksycznych. Wdychanie nawet niewielkiej ilości tlenku węgla może spowodować zatrucie, silny ból głowy, wymioty, zapadnięcie w śpiączkę, a nawet skutki śmiertelne.

Opracowanie: mł.kpt. Tomasz SZMAJ, str. Noemi BIEL

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}