W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Klasa strażacka w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie

Uczniowie siedzą w ławkach podczas zajęć w KP PSP Pleszew wykładowcą jest strażak uczniowie ubrani są w mundury wzorowane na umundurowaniu koszarowym PSP z napisem klasa strażacka na plecach na pierwszym planie biało-czerwone flagi

Początki

2 września 2019 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, którego jednym z najważniejszych elementów było podpisanie porozumienia w sprawie utworzenia klasy „strażackiej”. Umowę współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie podpisali pani dyrektor marszewskiej placówki Grażyna Borkowska i st. kpt. Roland Egiert -  Komendant Powiatowy PSP w Pleszewie. Dzięki temu klasa druga technikum mechanizacji rolnictwa mogła rozpocząć zajęcia teoretyczne i praktyczne  w zakresie prewencji, ratownictwa i obrony cywilnej. Co ważne uczniowie, prócz tradycyjnych świadectw, otrzymali na koniec nauki specjalne certyfikaty ukończenia tego kierunku. 

Pierwsze zajęcia

Inauguracyjne zajęcia dla uczniów marszewskiego Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego odbyły się 11 września 2019 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie. Spotkanie otworzył Komendant Powiatowy PSP w Pleszewie, st kpt. Roland Egiert, który powitał uczestników zajęć i życzył im jak najlepszych wyników w nauce.
Następnie, prowadzący zajęcia funkcjonariusze omówili sprawy organizacyjne i wprowadzili uczniów w tematykę niełatwego przedmiotu jakim jest „Bezpieczeństwo pożarowe i cywilne ludności”.

Ślubowanie

12 listopada, podczas obchodów upamiętniających 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, które odbyły się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie, miało miejsce niezwykłe wydarzenie: uczniowie nowopowstałej „klasy strażackiej” złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar swojej szkoły. Ślubowanie to odbyło się w obecności Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie st. kpt. Rolanda Egierta. Powstanie tej klasy było możliwe dzięki współpracy Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie. W ramach swoich zajęć druga klasa technikum mechanizacji rolnictwa bierze udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych  w zakresie prewencji, ratownictwa i obrony cywilnej, prowadzonych przez pleszewskich strażaków.

Materiały do pobrania

  • Porozumienie w sprawie utworzenia klasy strażackiej.
  • Tematy zajęć.

Materiały

Porozumienie w sprawie utworzenia klasy strażackiej
Porozumienie.pdf 5.04MB
Tematy zajęć
Tematy​_zajęć.pdf 0.76MB

Zdjęcia (6)

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
02.11.2020 11:31 Mariusz Glapa
Wytwarzający/ Odpowiadający:
KP PSP w Pleszewie
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Klasa strażacka w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie 1.0 02.11.2020 11:31 Mariusz Glapa

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP