W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przegląd Twórczości Dziecięcej "Ze sztuką bezpieczniej"

Przegląd Twórczości dziecięcej "Ze sztuką bezpieczniej"

Logotyp przeglądu Ze Sztuką Bezpieczniej w tle zdjęcia uczestników przeglądu

Przegląd Twórczości Dziecięcej "Ze sztuką bezpieczniej"

Od 2014 roku w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie, odbywa się Przegląd Twórczości Dziecięcej „Ze sztuką bezpieczniej”, którego organizatorami są Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie oraz Ośrodek Leśnej w Gołuchowie, współorganizatorem zaś Starostwo Powiatowa w Pleszewie.  Przegląd zasięgiem obejmowuje cztery powiaty: pleszewski, kaliski, jarociński i ostrowski. Celem przeglądu jest promowanie wśród dzieci wiedzy i umiejętności pomocy sobie i innym podczas różnych zagrożeń. Tematyką przeglądu jest szeroko pojęta ochrona przeciwpożarowa, bezpieczeństwo w codziennym życiu  oraz ekologia. 
Dla artystów i osób im towarzyszących przygotowujemy również szereg atrakcji. Poza występami na scenie, każdy uczestnik może zwiedzić wystawy Ośrodka Kultury Leśnej oraz wziąć udział w dodatkowym konkursie „Jestem bezpieczny i dbam o przyrodę”. Konkurs polega na przejściu do ścieżki edukacyjnej składającej się z ośmiu stanowisk związanych z bezpieczeństwem przeciwpożarowym  i ekologią. Podczas wykonywania zadań można dowiedzieć się, jak należy zachować się w lesie oraz przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pierwszej pomocy, zachowania się nad wodą. Dzieci mogą również zobaczyć jak zachowuje się pożar w domu i jakie niebezpieczeństwa zagrażają nam podczas zadymienia, Mogą także spróbować swoich sił w ratowaniu maskotek i gaszeniu „pożaru” hydronetkami oraz obejrzeć wóz strażacki i sprzęt ratowniczy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gołuchowie i Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gołuchowie, które również włączyły się do organizacji przeglądu. Każdy uczestnik otrzymuje potwierdzenie wykonania zadania, Zwieńczeniem tych zmagań jest pamiątkowy certyfikat potwierdzający ukończenie ścieżki edukacyjnej i zdobycie tytułu „Bezpieczny przedszkolak” lub „Bezpieczny uczeń”.
Jednak najwspanialsze wydarzenia rozgrywają się na scenie, gdzie prezentują się nasi mali artyści. Prezentacje od lat ocenia jury w składzie : pani Alicja Antonowicz z Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie, pani Barbara Jaworska ze Starostwa Powiatowego w Pleszewie, pan Adam Szymański - aktor i dziennikarz radiowy oraz jako przewodniczący jury - asp. Mariusz Glapa z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie. Jury ocenia przede wszystkim przekaz - utrzymany w tematyce Przeglądu, jak również: pomysł, wykonanie oraz ogólne wrażenie artystyczne. 

Wideo