W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

UROCZYSTE PODNIESIENIE FLAGI PAŃSTWOWEJ

02.05.2021

2 maja pleszewscy strażacy, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, dokonali uroczystego podniesienia flagi państwowej.

Pleszewscy strażacy podczas uroczystego podniesienia flagi państwowej

Ceremonii przewodził Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie - bryg. Waldemar Barański, a odbyła się ona z okazji obchodzonego dziś Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. 
Święto Flagi RP zostało ustanowione w 2004 roku. Wybór tego dnia nie był przypadkowy - chodziło o dzień, w którym Polakom towarzyszą refleksje o szczytnych kartach historii naszej Ojczyzny. To właśnie 2 maja 1945 roku polscy żołnierze zdobywający stolicę hitlerowskich Niemiec umieścili biało-czerwoną flagę na Kolumnie Zwycięstwa - Siegessäule oraz na Reichstagu w Berlinie. Tego dnia obchodzimy również Światowy Dzień Polonii i Polaków za Granicą. 

Opracowanie: asp. Mariusz Glapa - KP PSP Pleszew
Zdjęcia:  bryg. Waldemar Barański - KP PSP Pleszew

Zdjęcia (3)