XI OTWARTE ZAWODY STRZELECKIE WETERANÓW SŁUŻB MUNDUROWYCH

27.05.2023

W dniu 27 maja 2023 roku na strzelnicy Karczemka w Ludwinie odbyły się „XI Otwarte Zawody Strzeleckie Weteranów Służb Mundurowych”.

Na zdjęciu zawodnik oddający strzał na strzelnicy

W zawodach tych Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie reprezentowały dwie drużyny (w sumie 6 zawodników) z Komendantem Powiatowym PSP brygadierem Rolandem Egiertem na czele.  Zawodnicy brali udział w dwóch konkurencjach: pistolet i karabin. Na podstawie obu konkurencji prowadzono klasyfikację indywidualną oraz drużynową. W klasyfikacji indywidualnej strzelania z broni długiej II miejsce zajął nasz funkcjonariusz st. str. Miłosz Banaszak z wynikiem 90 punktów (o jeden punkt mniej od zwycięzcy). Z kolei w klasyfikacji drużynowej nasza drużyna zajęła III miejsce w strzelaniu z broni długiej (209 punktów) oraz V miejsce w strzelaniu z broni krótkiej (98 punktów).

Swoją drużynę wystawił również Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Pleszewie która zajęła VI miejsce w kategorii karabin i IV w kategorii pistolet. Druh Hieronim Rybczyński który na co dzień pełni funkcje Prezesa Zarządu OSP w Sośnicy w kategorii karabin zajął miejsce VI.

Serdecznie gratulujemy naszym funkcjonariuszom i druhom reprezentującym OSP naszego powiatu.

Opracowanie i zdjęcia: bryg. Waldemar Barański - KP PSP Pleszew